واکنش فیلمسازان به کنار گذاشته شدن فیلمشان/ از داستان گلاه گیس بازیگران «کاناپه» تا سردرگمی قاسمخانی و دیده شدن فیلم میلانی!

30نماایران،پس از اعلام آثار راه یافته به بخش اصلی سی و پنچمین جشنواره فیلم فجر کارگردان غایب از عدم حضور آثار خود در مهمترین جشنواره سینمایی سال سخن به میان آوردند.

به گزارش سایت ۳۰نماایران،با کنار گذاشتن برخی فیلمهای از بخش رقابتی جشنواره فیلم فجر از عصر امروز موجی از اعتراضات و اظهارنظرهای متفاوت فضای رسانه ای سینمای ایران را احاطه کرده است.

براساس این گزارش،اولین واکنش به حسن آقا کریمی مربوط می شود که در عنوان مدیر تولیدی فیلم «کاناپه» کیانوش عیاری فعالیت داشته است، او در اظهار نظری جالب عدم حضور «کاناپه» را به کلاه گیس بازیگران نسبت داده است:

متاسفانه پوستیژ و کلاه گیس بازیگران زن «کاناپه» سبب ممیزی های زیادی به فیلم شد، البته تصورمان این بود که آخرین اثر سینمایی عیاری در جشنواره حداقل با اکران محدود به نمایش در خواهد آمد.

آقا کریمی در ارتباط با اکران عمومی «کاناپه» افزود: امیدوارم که در اکران این فیلم با مشکل مواجه نشود و در آرامش به نمایش عمومی درآید.

«کاناپه» روایت زندگی ۲ خانواده ای است که می خواهند با هم وصلت کنند اما در نهایت یک کاناپه باعث ایجاد مشکلاتی در زندگی آنها می شود.

در این فیلم ابوالفضل پورعرب نقش پدر داماد یعنی بابک حمیدیان را ایفا می کند، فرهاد آئیش نقش پدر عروس یعنی فرگل فربخش را بازی می کند، آتوسا انواریان هم ایفاگر نقش مادر عروس است.

اظهار نظر بعدی را تهمینه میلانی مطرح کرد که لازم به توضیح است الناز شاکردوست ابتدا قرار بود در این فیلم حضور داشته باشد که بعد از انتشار خبر حضورش در فیلم میلانی ترجیج داد با فریدون جیرانی به سینما برگردد، این کارگردان درباره عدم پذیرش «ملی و راه های نرفته اش» گفته است:اصلا این فیلم را به دبیرخانه جشنواره فجر ارائه نکرده‌ایم و هیات انتخاب آن را ندیده است که حالا منتظر حضور آن در جشنواره فجر باشیم.

این خبر در حالی منتشر شد که سینمادیلی به نقل از یک عضو هیات انتخاب اعلام کرد که فیلم «ملی و راه های نرفته اش» توسط تیم انتخاب دیده شده است.

سعید سعدی تهیه کننده ۲ فیلم سینمایی «دریاچه ماهی» و «بوف کور» با عصبانیت در ارتباط با عدم حضور این دو اثر گفت: واقعا نمیدانم براساس چه ملاک و متر و معیاری هیات انتخاب این ۲۸ فیلم را انتخاب کرده است، تاسف آور است که دائما دم از ارزش آثار دفاع مقدس می زنند ولی در عمل نگاه نمی کنند این آثار را اصلا. هرچند احساس می‌کنم که «بوف کور» و «دریاچه ماهی» را هیات انتخاب متوجه نشده است و به همین خاطر به نشانه اعتراض ۲ فیلم خود را از جشنواره بیرون خواهم کشید تا در بخش «چشم انداز سینمای ایران» هم حضورشان منتفی شود.

فیلم سینمایی «دریاچه ماهی» اولین اثر سینمایی مریم دوستی است که با تهیه کنندگی سعید سعدی و نقش آفرینی نادرفلاح و افشین هاشمی در تهران و آبادان مقابل دوربین رفته است.

همچنین دیگر فیلم سعید سعدی «بوف کور» هم با کارگردانی احمدرضا معتمدی و با بازی حامد کمیلی، اندیشه فولادوند و هومن برق نورد ساخته شده است.

اما واکنش درست را کامران مجیدی؛ تهیه کننده «زرد» درباره این فیلم را داشته است که گفته:تمام کسانی که «زرد» را تماشا کرده بودند از داستان و بازی‌های خوب بازیگران فیلم تعریف و تمجید کردند ولی در حال حاضر در ارتباط با عدم حضور این فیلم در جشنواره فجر نظر خاصی ندارم.

مهرداد صدیقیان، ساره بیات، و بهاره کیان افشار به همراه بهرام رادان بازیگران این اثر سینمایی را تشکیل می‌دهند

اما پیمان قاسم خانی نویسنده و کارگردان فیلم سینمایی «خوب، بد، جلف» هم در ارتباط با عدم حضور اولین اثر سینمایی خود، بیان کرد: هنوز درست و حسابی متوجه اسامی آثار راه یافته به بخش اصلی جشنواره فیلم فجر نشده‌ام و ترجیح می دهم که فعلا سکوت کنم.

در خلاصه داستان «خوب ، بد، جلف» فیلم آمده است : یک کارگردان سینما از طرف تهیه کننده اش تحت فشار قرار دارد تا از دو بازیگر تجارى در فیلم خود استفاده کند و از نظر کارگردان ها بدترین انتخاب هاى ممکن هستند ویشکا آسایش ، مانى حقیقى ، پژمان جمشیدى ، سام درخشانى و حمید فرخ نژاد بازیگران اولین ساخته قاسم خانی هستند.

کلمات کلیدی :

اگر این مطلب را مفید ارزیابی کردید لطفاً به اشتراک بگذارید :