چاپ
خروجی تصمیم جدید انتظامی روی توئیتر / مقابله با دیوان سالارهای اکران؟!

سینماناب(30نماایران): با روی کار آمدن حسین انتظامی در مدیریت سازمان سینمایی که از اهالی و مدیران رسانه هم محسوب می شد اما تاکنون وی کمتر در میان خبرنگاران و برنامه های تلویزیونی حضور داشته است و بیشتر تصمیم های خود در سازمان سینمایی را با چند خط توئیت که گاها با سوتفاهم ها و به دور از هرگونه توضیح همراه بوده است.

به گزارش سایت سینماناب(۳۰نماایران)، مسئله اکران، موضوعی نبوده است که از سوی مدیران قبلی سازمان سینمایی مطرح نشده باشد اما همیشه در اجرا پاشنه بر روی همان آشیل می چرخیده است به طوریکه دست یابی به یک اکران مطلوب و با حفظ عدالت همواره دغدغه جدی اهالی سینما بوده است و فیلمسازان چند برابر توان زمان تولید خود را باید صرف دست یابی به سانس و سالن کنند و در آخر هم سینمادار است که تعیین می کند یه فیلم ها چقدر سانس و سالن خواهند داد، حلقه ای که طی این سالها در دستان عده ای محدود بود است که در حوزه تولید،پخش و سینماداری بسیار قدرتمند هستند.

حسین انتظامی در توئیتی نوشت: ” یکی از گلوگاه های اصلی سینما نظام اکران است. در سازوکار موجود، علاوه بر دیوانسالاری منسوخ، ناکارآمد و زمینه ساز فساد، بعضا به فیلم‌های خوب ظلم می‌شود. از ذینفعان مشترک خواسته‌ایم ایده‌های خود را بدهند. پیش‌نویس نظام‌نامه جدید به زودی منتشر تا پس از نظرخواهی نهایی و اجرا شود. ”کلمات کلیدی :

اگر این مطلب را مفید ارزیابی کردید لطفاً به اشتراک بگذارید :