چاپ
یک درام سینمایی/ خشایار اعتمادی(اولین خواننده مجوزدار پاپ) از موسیقی خداحافظی کرد

سینماناب(30نماایران): سینمای ایران با فیلم هایی چون پرپرواز،سیاوش و بی خداحافظی به زندگی هنرمندان موسیقی پرداخت داشته است که نمونه اصلی آن پرپرواز با شادمهر عقیلی تبدیل به وافعیتی برای وی شد که در نهایت به عنوان دومین خواننده مجوز دار پاپ، کشور را برای همیشه ترک کرد و در آن سوی مرزها همچنان فعالیت دارد.

خشایار اعتمادی؛ اولین خواننده مجوز دار بعد از انقلاب با آلبوم «دلشوره» پا به عرصه موسیقی گذاشت و توانست آغازگر یک مسیرتازه در عرصه هنر موسیقی باشد و بعد از او شادمهر عقیلی و محمد اصفهانی توانستند به موسیقی پاپ رسمیت جدی تر دهند و آثارشان را در تلویزیون هم پخش کنند.

طی این سالها بارها خشایار اعتمادی با انتشار آلبوم های جدید خواست که به عرصه بازگردد اما بازار و مردم به سمت شکل دیگری از موسیقی رفتند و باعث شد که وی نتواند مانند آلبوم اولش با استقبال مواجه شود، ضمن این که مناسبات کار در عرصه موسیقی تغییر محسوسی کرد و اعتمادی هم نخواست وارد آن شود و در نهایت هم روز گذشته با انتشار متنی رسما از دنیای موسیقی با لحنی پر از کنایه خداحافظی کرد.

Untitled

این خواننده ۴۸ ساله بخش‌هایی از قطعه “دلشوره” با آهنگسازی بابک بیات را منتشر کرد و نوشت: “واقعیت این است که طى سه دهه فعالیت در این عرصه با مسایلى مواجه شدم و بعضن آنقدر آزرده خاطر شدم که ناچار به گرفتن سخت ترین تصمیم زندگى ام شدم ، خروج از ورطه حرفه اى موسیقى.

در وحله نخست ؛ مستعد بودن قاطبه مردم و گرایششان به زوال هجویات و لمپنیسم و آسیب رساندن به خودشان است که مایه تاثر و البته شگفت من شد ، ناسپاسى ، قدر نشناسى ، حسادت و از آن هم فراتر، دشمنى بسیارى از همکاران ، که نباید در این ورطه به ظاهر زیبا که بخشى از فرهنگ ما محسوب میشد مى بود ولى به وضوح فراوان بود ، حضور بخش عظیمى از راهبران موسیقى در تشکیل و هدایت مافیاى اقتصاد موسیقى که روزى مشخص خواهد شد که تا آنسوى مرز ها هم همکارى دارند ، نا آگاهى مردم و کم لطفى هایشان از انگ ها و تهمت ها … عداوت هاى از آنسوى آبى ها و تلخ تر از آن در داخل کشور ، همه و همه در طى این دوران بسیار خسته کننده شد .

براى من همین بس که طى این دوران براى یک عده خاص ، آثارى خاص خواندم ، ساختم و تولید کردم و مجوزى را قریب به سه دهه پیش با پایمردى گرفتم که امروز عده اى در آسمان آن ستاره باشند و مشغول کار”

کلمات کلیدی :

اگر این مطلب را مفید ارزیابی کردید لطفاً به اشتراک بگذارید :