چاپ
کوئنتین تارانتینو در آستانه خداحافظی با سینما!/ هرچی که لازم بود به سینما ارائه بدهم را داده‌ام

30نماایران(سینماناب): مدت ها پیش بود که تارانتینو بزرگ در مصاحبه ای اعلام کرده بود که فیلم سازی اش با ساخت دهمین اثر به پایان خواهد رسید، اتفاقی که قرار بود با «روزی روزگاری هالیوود» رقم بخورد اما وی تا جشنواره کن صحیتی در این زمینه به میان نیاورد اما حالا در مصاحبه ای، از این خداحافظی زودهنگامش جدی تر صحبت کرده است.

به گزارش سایت ۳۰نماایران(سینماناب)،کوئنتین تارانتینو از جمله کارگردان‌های محبوب هالیوودی است که آثار مهم و زیبایی چون «پالپ فیکشن» (Pulp Fiction) و «بیل را بکش» (Kill Bill) را در کارنامه کاری خود دارد. تارانتینو از مدت‌ها قبل اعلام کرده بود که حرفه کاری وی با ساخت دهمین اثر سینمایی‌اش به پایان می‌رسد. با وجود اینکه طرفداران این کارگردان امید داشتند که وی روزی این موضوع را از یاد خواهد برد اما تارانتینو طی مصاحبه جدیدش این موضوع رو جدی بیان کرد و حتی گفت که شاید نهمین و جدیدترین اثرش که هنوز اکران نشده، «روزی روزگاری در هالیوود» (Once Upon a Time In Hollywood) می‌تواند پایانی بر داستان زیبای این کارگردان در هالیوود باشد و وی برای همیشه صنعت فیلم‌سازی را کنار بگذارد. وی طی مصاحبه جدید خود با مجله GQ Australia گفت: “به نظر من هنگامی که صحبت از فیلم‌هایی برای اکران در سینماها باشد کار من به پایان رسیده است. من خود را در حال نوشتن کتاب و نمایش‌نامه‌های تئاتر می‌بینم و همچنان آثار مختلفی را خلق خواهم کرد اما هرچی که لازم بود به سینما ارائه بدهم را داده‌ام.

وی افزود: راستش ممکن است آن برنامه ده فیلم (با در نظر گرفتن دوگانه‌های بیل را بکش به عنوان یک فیلم) را هم در نظر نگیرم. اگر استقبال خوبی از فیلم «روزی روزگاری در هالیوود» صورت بگیرد، ممکن است کارم را همینجا متوقف کنم و در آینده‌ای نزدیک از اینکار هم دست بکشم، خواهیم دید.” برد پیت هم طی مصاحبه خود درباره بازنشستگی این کارگران گفت: “به نظرم وی به شکلی دیوانه‌وار در این رابطه جدی است و من هم به شکلی انکارناپذیر از این بابت ناراحتم. به نظرم او درک می‌کند که یک کارگردان چه زمان از مسیر اصلی‌اش بیرون می‌افتد. با اینحال نقشه‌های دیگری در ذهن تارانتینو وجود دارد و این خداحافظی ما قرار نیست طولانی مدت باشد.” «روزی روزگاری در هالیوود» جدیدترین اثر این کارگردان نیز در تاریخ ۲۶ جولای ۲۰۱۹ (۴ مرداد ۱۳۹۸) به‌روی پرده‌های سینما می‌رود.

کلمات کلیدی :

اگر این مطلب را مفید ارزیابی کردید لطفاً به اشتراک بگذارید :