چاپ
کرونا قاتل خالق «عروس آتش» شد

سینماناب: خسرو سینایی، کارگردان "عروس آتش" و "در کوچه‌های عشق" درگذشت، چند روز پیش بود که خبری از بستری شدن وی به دلیل کرونا منتشر شد.

به گزارش سایت سینماناب،خسرو سینایی (زادهٔ ۲۹ دی ۱۳۱۹ در ساری) کارگردان و فیلم‌نامه‌نویسآهنگساز ایرانی بود. آثار او معمولاً بر پایه مستندهای اجتماعی استوار هستند. سینایی در سال ۱۳۸۷ موفق به دریافت نشان ویژه کشور لهستان از سوی رئیس‌جمهور این کشور شد. او این نشان را به خاطر ساخت فیلم مستند مرثیه گمشده که روایت‌گر مهاجرت هزاران لهستانی به ایران در سال‌های ۱۹۴۱ و ۱۹۴۲ است، دریافت کرد.

جزیره رنگین آخرین فیلم خسروسینایی محسوب می شود.

حبیب احمدزاده نویسنده، فیلمنامه‌نویس و مستندساز هشتم مرداد با انتشار متنی کوتاه در فضای مجازی از ابتلای خسرو سینایی کارگردان شناخته‌شده سینمای ایران به ویروس کرونا خبر داد.

احمدزاده در این متن نوشته است: «هرگز دوست ندارم از هیچکس چنین درخواست دردمندانه‌ای داشته باشم. ولی اکنون به دعای خیر شما عزیزان دل، برای دوست گرانقدر و انسان شریف و برادر بزرگوارم جناب استاد خسرو سینایی به خالصانه‌ترین شکل محتاجم. واقعاً مگر سینمای ایران چند مرد کهن اینچنینی دارد؟ او اکنون به واسطه عفونت توامان ریه و نیز بیماری کرونا در بخش ویژه بیمارستان امیر اعلم از دیروز بستری است و تحت تنفس کمکی با دستگاه ونتیلاتور است. همگی از ته دل برای بهبودش با هر زبانی دعا کنیم.»

کلمات کلیدی :

اگر این مطلب را مفید ارزیابی کردید لطفاً به اشتراک بگذارید :