چاپ
کانون کارگردانان با رای حداقل اعضا به انجمن کارگری تبدیل شد/ کرم پور: داشته های اندک مان را به سر برزن حراج نبرید!

30نماایران: کانون کارگردانان در سومین مجمع عمومی اش با موضوع پیوستن به وزارت کار نهایتا شب گذشته به حدنصاب تشکیل جلسه رسید و اعضا به عضویت در وزارت کار به عنوان انجمن کارگری رای دادند.

به گزارش سایت ۳۰نماایران، طبق توافق های مدیرعامل و هیات مدیره خانه سینما با علی ربیعی؛ وزیر کنار گذاشته قبلی مقرر شد برای قانونی شدن صنوف و حذف نظارت های وزارت ارشاد، کلیه صنوف خانه سینما برای بقا در این مجموعه باید به عضویت وزارت کار به عنوان انجمن کارگری دربیایند،تصمیمی که برخلاف دیگر صنوف، کانون کارگردانان به عنوان صنف پیش رو تاکنون زیر بار آن نرفته بود اما نهایتا شب گذشته با حضور حداقلی اعضایش به عضویت این وزرات خانه درآمد.

مهدی کرم پور از اعضای کانون کارگردانان که در دوره ای هم فعال صنفی بود در توییتی نوشت:«کانون کارگردانان با بیش از ۳۰۰ عضو و بدون حضور موثر اعضا در مجمع عمومی سوم با ۳۷ رای موافق (مجموع حضوری و وکالتی) و ۳۵ مخالف به انجمن کارگری کارگردانان سینمای استان تهران برای ثبت در وزارت کار تبدیل شده!

وی در ادامه می نویسد: این که کارگردان چقدر موفق به احقاق حقوق خود در زیر مجموعه آن وزارتخانه اند هر روز محل مناقشه است، این که به چه عقل و منافع و نقشه پس پرده کشیده به این چاه می رویم و هنرمندان آن جا چه می کنند، ظاهرن پوشیده اما عیان است! نکنید دوستان … داشته های اندک مان را به سر برزن حراج نبرید!

گفتنی است، هفته گذشته هم مسعود جعفری جوزانی در شب بزرگداشتی که برایش گرفته شده بود با انتقاد از تصمیم خانه سینما گفت: اخیرن خانه سینما به دلایلی آشکار و پنهان، از اصناف سینمایی از جمله؛ کانون کارگردانان، طراحان صحنه و دیگران خواسته است که برای قانونی‌شدن، صنف خود را در وزارت کار به ثبت برسانند؛ پیشنهادی که همزمان شگفت انگیز و سؤال برانگیز است. آیا واقعاً وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از ثبت قانونی اصناف سینمایی آنقدر عاجز شده است که ما را به وزارت کار ارجاع می‌دهد؟ بدتر آنکه اصناف، تهدید شده‌اند که اگر به ثبت قانونی در وزرات کار اقدام نکنند از خانه سینما اخراج خواهند شد. اگر وزارت کار، قدرت انجام کارهایی وراى مسئولیت‌های بزرگ خود را دارد ، چرا از گرفتن حقوق عقب مانده کارگران عاجز است؟ چرا حق این زحمتکشان را از حلقوم کاسبکاران رانت‌خوار بیرون نمی‌کشد؟ چرا اجازه می‌دهد کارگرانی که به خاطر سفره‌های خالی و حقوق عقب مانده خود به خیابانها آمده‌اند ، تمشیت شوند؟ جالب است که اين برادران ،برای یکبار هم که شده يكى از اين نوکسیه‌های رانت‌خواری را که حق کارگران را بالا کشیده‌اند دستگیر نمی‌کنند، تا ما هم کمک کنیم و با هم بادشان بزنیم. وقتی هم که امثال من، دوستانه مخالفت می‌کنیم و می‌گوییم ثبت قانونی اصناف سینمایی و هنری به عهده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است و این کار، باید ریشه‌ای حل شود تهدیدمان می‌کنند.

اگر این مطلب را مفید ارزیابی کردید لطفاً به اشتراک بگذارید :