چاپ
چرا آمار فروش سینماها در سازمان مدعی شفافیت به برچسب بزودی در یک صفحه سفید رسیده است؟! / ادامه تعطیلی برخی سینماهای تهران

سینماناب: در حالی که سامانه «سمفا» تنها دستاورد جدی سازمان سینمایی دوران حسین انتظامی محسوب می شود که البته طرح خوبی هم برای صاحبان فیلم تلقی می شود اما این طرح با شتابزدگی در اجرا باعث شد تا آمار این روزهای گیشه سینماها پنهان بماند و مدیران سازمان هم در این اوضاع سیاست سکوت را اختیار کردند تا مانند گذشته یک مصاحبه تنظیم شده از معاون ارزشیابی سازمان به احتمال زیاد روی خروجی سایت سازمان برود!

به گزارش سایت سینماناب، در شرایطی که با افزایش دستمزد کارکنان سالن های سینما و هزینه های مصرفی و از سوی دیگر هزینه تولید، انتظار می رفت تا بلیط سینماها هم افزایش پیدا کند اما با سنگ اندازی سازمان سینمایی این افزایش انجام نشد و تنها مبلغ ناچیز ارزش افزوده هر بلیت را مخاطب باید پرداخت کند که این هم با واکنش منفی برخی از صاحب نظران مواجه شد.

با گذشت سه روز از آغاز اکران دو فیلم «خوب بد جلف؛ ارتش سری» و «شنای پروانه» هیچ آمار فروش مستندی از آنها وجود ندارد. سامانه سینماشهر و سایت‌های فروش بلیت دیگر آمار اعلام نمی کنند. با ورود به سامانه سمفا با یک صفحه ساده روبرو می‌شوید که روی همه بخش‌هایش عنوان «بزودی» خورده! در حالی که ساده ترین بدیهیات یک سایت کاربر محور که باید نقش کلیدی را ایفا کند را در این سایت مشاهده نمی کنیم همانطور که چند سال پیش یک بودجه بزرگی از موسسه رسانه های تصویری برای یک سایت که قرار بود بانک اطلاعاتی قوی از سینمای ایران باشد، هزینه شد و درنهایت به دلیل نرسیدن پول بیشتر در همان دیتاهای اولیه باقی ماند و طرح و اجرا باهم شکست خورد، سرنوشتی که شاید در انتظار سامنه سمفا هم باشد!

گفتنی است ، در این شرایط حساس کنونی و بازگشایی سالن های سینما، طبق گزارش خبرنگار ما همچنان برخی سینماداران به دلیل کاهش مخاطب و شرایط پروتکل بهداشتی، ترجیح دادند تا همچنان تعطیل بمانند که سینما مرکزی با شش سالن در میدان انقلاب همچنان تعطیل است.

 

کلمات کلیدی :

اگر این مطلب را مفید ارزیابی کردید لطفاً به اشتراک بگذارید :