پیام کارگروه کرونا خانه سینما به عوامل مشغول فیلمبرداری/ هر چه سریعتر به ترک پروژه‌ای که در آن هستید اقدام فرمایید

سینماناب (30نماایران):در حالی که کارگروهی تحت عنوان کرونا در خانه سینما روزانه تشکیل جلسه می دهد که خودش هم نشان از یک تجمع حداقلی است و اهداف شان هم ضمانت اجرایی ندارد و تاکنون بیشتر به عنوان مشاور و توصیه صرفا بیانیه منتشر کردند، دقایقی پیش، رسمن از کلیه عواملی که این روزها مشغول فیلمبرداری هستند، درخواست کرد که محل فیلمبرداری را ترک کنند.

به گزارش سینماناب (۳۰نماایران)، کارگروه مدیریت بحران کرونا خانه سینما طی نامه ای حمایت خود ، وکلا و کارشناسان حقوقی خانه سینما از اعضا برای احقاق حقوق مادی و معنوی در پی ترک پروژه های سینمایی را اعلام کرد متن به شرح زیر است.

هوالشافی اعضای محترم خانه سینما ایران متاسفانه تلاش های ما برای تعطیلی پروژه های تصویری بر اساس توصیه فرمانده محترم ستاد مدیریت بیماری کرونا کلان شهر تهران نتیجه نداده است.
با توجه به غیر قابل اجتناب و غیر قابل پیش‌بینی بودن سرعت شیوع ویروس کرونا از یکطرف، و مرگ‌بار بودن آن از طرف دیگر، این اتفاق از مصادیق بارز فورس ماژور است و از آنجا که هر لحظه به آمار ابتلای کرونای مثبت همکاران مان اضافه می شود، به همین دلیل برای حفظ جان و عدم انتقال ویروس، خواهشمندیم هر چه سریعتر به ترک پروژه‌ای که در آن هستید اقدام فرمایید. بدیهی‌ست این درخواست تا زمان رفع وضعیت اضطراری ادامه خواهد داشت و پس از آن تعهدات شما مجددا ادامه یافته و مدت تعلیق به کل مدت تعیین‌شده برای همکاری شما اضافه خواهد گشت .
وکلا و کارشناسان حقوقی خانه سینما و کارگروه مدیریت بحران کرونا خانه سینما آماده هر گونه حمایت ، همکاری ، پاسخگویی و احقاق حقوق مادی و معنوی اعضای خانه سینما می باشد.
با سپاس
کارگروه مدیریت بحران کرونا خانه سینما

گفتنی است، پیش از انتشار این بیانیه هم، در گزارشی دیگر این کارگروه به اختصار نام چند نفر از اهالی سینما و تلویزیون را به عنوان اعضای مبتلا به کرونا در پروژه های تلویزیونی را اعلام کرد و این نامه را به فرمانده ستاد مدیریت بیماری کرونا کلان شهر تهران روی خروجی سایت ها ارسال کردند.

هوالشافیجناب آقای دکتر علیرضا زالیفرمانده محترم ستاد مدیریت بیماری کرونا کلان شهر تهرانبا سلام،با توجه به مقاومت مسئولین سینما و تلویزیون و عدم توجه عملی تهیه کنندگان به درخواست های کارشناسانه حضرتعالی، متاسفانه فیلمبرداری چندین  پروژه در حال انجام است.  طبق مستندات موجود و مدارک مستند ‌‎در روزهای گذشته، از بین ده مورد مشکوک به کرونا در میان عوامل و بازیگران شاغل در صحنه های فیلمبرداری دو نفر از همکاران مان، آقایان ” ع . ج ” در سریال ” گیل‌دخت” ” م . ک ” در سریال ” ایل‌دا ” به کرونا مبتلا شده‌اند و چند روزی را در بیمارستان بستری شده‌ و هم‌اکنون نیز در قرنطینه ی خانگی هستند. با کمال تاسف روز گذشته نیز (شنبه ۲۴ اسفند) خبری نگران کننده برای ما محرز شد و آزمایش کرونای سومین همکارمان “ر.ش” در سریال “زیرخاکی” نیز مثبت اعلام گردید. همچنین فیلم های منتشر شده از پشت صحنه سریال سلمان فارسی، نگرانی های زیادی را درباره این پروژه ایجاد کرده است. ‌‎از آنجایی که امکان سرایت این ویروس نهفته به سایر همکارانمان در پروژه‌های مذکور  و تداوم زنجیره انتقال آن به خانواده ها و جامعه قوی است، خواهشمندیم که مؤکداً ترتیبی اتخاذ نمائید تا به دلیل گستردگی جغرافیایی و انسانی حرفه ی متنوع فیلمسازی به هر طریق ممکن از ادامهٔ روند تولید فیلم‌های سینمایی و سریال‌های تلویزیونی و تمام فعالیت‌های هنری که مستلزم تجمعات انسانی است ممانعت شود و شرایطی برای بررسی سلامتی و پزشکی عوامل این پروژه ها فراهم گردد. با سپاسکارگروه مدیریت بحران کرونا خانه سینما بیست و پنجم اسفند ماه یکهزار و سیصد و نود و هشت

کلمات کلیدی :

اگر این مطلب را مفید ارزیابی کردید لطفاً به اشتراک بگذارید :