چاپ
پاسخ مدیر روابط عمومی سازمان سینمایی به مطلب شب گذشته «سینماناب» / نزدیک به ۴۴ هزار نفر مخاطب فیلم ها در دور جدید بازگشایی بودند

سینماناب: مسعود نجفی؛ مدیرکل روابط عمومی سازمان سینمایی در اقدامی شایسته و حرفه ای با ارسال توضیحاتی، پاسخ مطلب شب گذشته سینماناب را درباره عدم شفافیت آمار تماشاگران مخاطبان سینما با آغاز به کار سامانه «سمفا» را داد.

به گزارش سایت سینماناب، شب گذشته در مطلبی با عنوان «چرا آمار فروش سینماها در سازمان مدعی شفافیت به برچسب بزودی در یک صفحه سفید رسیده است؟! / ادامه تعطیلی برخی سینماهای تهران» که می توانید در اینجا بخوانید، درباره عدم شفافیت آمار تماشاگران و فروش سینمای ایران با آغاز به کار سامانه «سمفا» انتقاداتی را مطرح کردیم که از سوی روابط عمومی سازمان سینمایی توضیحاتی ارسال شد که در ادامه می خوانید:

مسعود نجفی در گفت و گوی تلفنی با برنامه نقد سینما با بیان اینکه آمار فروش و مخاطب فیلم ها از اول تیر روزانه در سایت سازمان سینمایی منتشر شده است، گفت: از اواسط هفته پیش رو این آمار به تفکیک فروشنده، گیشه، تخفیفات، سالن، فیلم و حتی ساعت خرید در سامانه سمفا به صورت آنلاین اعلام خواهد شد تا مورد استفاده سینماگران، منتقدان و اهالی رسانه قرار گیرد.
🔹مدیر کل روابط عمومی سازمان سینمایی خاطرنشان کرد: با توجه به تاکید رئیس سازمان سینمایی مبنی بر شفاف سازی، در سال گذشته سامانه سینماشهر این اطلاعات را در اختیار مخاطبان قرار می داد و امسال قرار است سامانه سمفا آمار اکران را کامل تر منتشر کند.
🔹وی با اشاره به آمار مخاطبان سینما بعد از بازگشایی گفت: ۴۳ هزار و ۹۶۱ نفر تا این لحظه مخاطب فیلم های روی پرده بودند که از این تعداد حدود ۶۰ درصد به شنای پروانه، ۲۵ درصد به فیلم خوب بد جلف ۲ و ۱۵ درصد به فیلم های دیگر اختصاص دارد.
🔹مدیر کل روابط عمومی سازمان سینمایی مخاطبان پنج شنبه و جمعه را حدود ۳۰ هزار نفر عنوان کرد و ادامه داد: تا این لحظه(۲۳:۳۰) ۱۸ هزار و ۵۷۴ نفر مخاطب فیلم های جمعه بودند که چند سانس فوق العاده همچنان ادامه دارد.
🔹نجفی در پایان خاطرنشان کرد: با آماری که از فروش فیلم ها در دو روز اخیر مشاهده شد به روند اکران فیلم ها در روزهای آینده می توانیم خوشبین باشیم. خصوصا اینکه باید اعتماد مردم به سالن های سینما با رعایت پروتکل های بهداشتی در سینماها از سوی پرسنل و تماشاگران جلب شود.

اگر این مطلب را مفید ارزیابی کردید لطفاً به اشتراک بگذارید :