چاپ
نام تهیه کنندگان «شهرزاد» در دادگاه متهمین بانک سرمایه/ از گرانمایه نشان دادن ملک ها تا جعلی بودن مدارک!

30نماایران: بعد از صحبت هایی که درباره روند ورود پول به بروژه «شهرزاد» و دیگر آثار سینمایی که با سرمایه گذاری سیدمحمد امامی در طول پروژه از زبان رسانه های حق گو و به دور از ارتزاق این منابع مطرح شد، روزگذشته در جلسه رسیدگی به اتهام بانک سرمایه نام های سیدمحمد امامی و سید هادی رضوی بارها به میان آمد و درباره روند دریافت تسهیلات بالا از این بانک پرده برداری شد.

به گزارش سایت ۳۰نماایران، فصل دوم «شهرزاد» در حالی جلوی دوربین رفت که سیدمحمدامامی به عنوان تهیه کننده این مجموعه به اتهام دخالت در اختلاس صندوق ذخیره فرهنگیان در بازداشت به سر می برد اما این مجموعه به کارگردانی حسن فتحی همچنان جلوی دوربین رفت و با آزاد شدن امامی حتی فصل سوم آن هم جلوی دوربین رفت اما روز گذشته در جلسه رسیدگی به سه متهم بانک سرمایه که یکی از آنها پرویز کاظمی از وزرای دولت نهم هم است، نام سیدمحمد امامی به عنوان تهیه کننده و سیدهادی رضوی به عنوان سرمایه گذار این مجموعه بارها به میان آمد که در ادامه می خوانید:

براساس این گزارش،صفریان؛ نماینده دادستان در بخشی از این جلسه گفت: متاسفانه یکی از بانک‌ها که به دلیل عدم نظارت، در ۱۴ هزار میلیارد تومان از اموال فرهنگیان خیانت در امانت کرده است، بانک سرمایه است که یکی از شش بانک خصوصی کشور محسوب می‌شود و با اعتبار ۳ هزار میلیاردی و بر اساس مجوز بانک مرکزی عملیات کاری خود را آغاز کرده است.

وی افزود: موضوع پرونده‌های آقای حسین هدایتی، سامان مدلل و محمد امامی (تهیه کننده شهرزاد) که از طریق غیرقانونی و همکاری با بعضی از اعضای هیئت مدیره چندین تسهیلات کلان گرفته‌اند، رسیدگی به اتهامات آن‌ها در طی یک پرونده جداگانه در شعبه اول بازپرسی دادسرا صورت خواهد گرفت.

علی بخشایش افزود: بدهی محمد امامی و هادی رضوی تسویه شده است و به صفر رسیده است و سامان مدلل نیز مراحل اخر تسویه را می‌گذراند.

نماینده بانک سرمایه گفت:آقای هادی رضوی در رابطه با املاک خود گران‌نمایی کرده است و ملکی که ۲۸ میلیارد ارزش داشته است را به عنوان ملک ۱۲۵ میلیاردی معرفی کرده است. آقای امامی هم همین‌طور است و گران‌نمایی کرده است.

نماینده سازمان بازرسی کل کشور افزود: مدیران شرکت‌های آقای امامی صراحتا اعتراف کردند صورت‌های مالی ارائه شده به بانک سرمایه جعلی و صوری بوده است، همچنین در خصوص شرکت‌های شاملویی قرارداد سپرده گذاری و وثیقه مورد اطمینان رعایت نشده است.

قهرمانی، نماینده دیگر دادستان در ارتباط با چگونگی تسویه پرونده‌های آقای امامی و رضوی گفت: آقای امامی دو ملک را به بانک سرمایه ارائه داده اند که یک ملک با مبلغ ۲۰۵ میلیارد و ملک دیگر ۹۶ میلیارد بوده است که پس از کارشناسی قیمت ملکی که ۲۰۵ میلیارد بوده ۴۰ میلیارد و ملکی که ۹۶ میلیارد بوده حدود ۲۰ میلیارد تعیین شد.

قهرمانی افزود: هادی رضوی ۱۲۳ میلیارد بدهی داشته که ملکی را به قیمت ۱۲۵ میلیارد با بانک تهاتر می‌کند که در اینجا ابهامات زیادی و جود دارد همچنین درمورد تهاتر کارخانه آقای سامان مدلل نیز ابهامات زیادی وجود دارد.

صفریان نماینده دادستان در جایگاه حاضر شد و گفت: کلیه مشتریان کلان از جمله احسان شاملویی، هادی رضوی، سامان مدلل و … قبل از هرگونه دریافت تسهیلات با مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره جلسه می‌گذاشتند همچنین آقای بخشایش در دوبی و خارج از کشور با اشخاصی جلسه داشتند.

اگر این مطلب را مفید ارزیابی کردید لطفاً به اشتراک بگذارید :