چاپ
فرزاد موتمن هم خواستار حذف فیلم های با پول غیرقانونی جشنواره فیلم فجر شد

30نماایران: به دنبال روشن شدن منبع پول های بی هویتی که توسط سیدمحمد امامی و سید هادی رضوی در برخی از پروژه های سینمایی و نمایش خانگی آمده است که یکی از آنها هم اکنون هم در حال تولید است ، برخی از منتقدان، اهالی رسانه و سینماگران خواستار توقف نمایش این گونه آثار در جشنواره فیلم فجر شدند.

به گزارش سایت ۳۰نماایران، با علنی شدن شکل غیر قانونی سرمایه محمد امامی که از پروژه «شهرزاد» تا چند فیلم همین سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر هم ادامه پیدا کرده است و حتی تهیه کننده یکی از فیلم های جشنواره هم روی استوری اینستاگرامش با عکس محمد امامی دلبری می کند، برخی از فعالان رسانه از چند روز گذشته خواستار حذف این فیلم های با سرمایه نامشخص از جشنواره فیلم فجر شدند.

پوریا ذوالفقاری از منتقدان و نویسندگان سینمایی جزو اولین نفرهایی بود که خواستار اجرای صریح این موضوع بود، وی در صفحه شخصی اش نوشت: «طبیعتا با بسیاری از سینماگران آشنایی دارم و می دانم این نوشته برخی از آنها را که از دوستانم هستند خواهد آزرد. اما مهم نیست. با همین تعارف کردن ها و به روی خود نیاوردن ها اینگونه آرام در لجن فرو رفتیم.

حالا که پرده از مقابل فعالیت اقتصادی این غارتگر کنار رفته، به عنوان یک سینمادوست حق نداریم بپرسیم چرا باید فیلم های تولید شده با این پول های کثیف که عواملش خواسته یا ناخواسته نان در خون مردم زده اند، امسال در جشنواره حضور داشته باشد؟ بازاری ها و تجار اصیل هرگز با کسی که گند فعالیت های اقتصادی اش در این حد درآمده باشد، همکاری نمی کنند. چرا نباید جلوه ای از این اصالت را در مدیریت سینمایی مان ببینیم؟ گرچه قبول دارم که نمایش فیلم ساخته شده با لاشه ی پول های آلوده، در قدیمی ترین رخداد فرهنگی و سینمایی ما یک جورهایی سمبلیک است ولی خب نشانی از شرافت ندارد.»

فرزاد موتمن از فیلمسازان مطرح سینمای کشورمان هم در واکنش به این خبر نوشت:« فیلم‌هایی که با پول‌های غیرقانونی ساخته شده‌اند، نباید در جشنواره فجر حاضر باشند، نباید اکران شوند و نباید در شبکه خانگی توزیع شوند»

اگر این مطلب را مفید ارزیابی کردید لطفاً به اشتراک بگذارید :