چاپ
دلایل شکست گیشه یک فیلم از زبان تهیه کننده اش / از پژمان بازغی تا دفتر پخش!

سینماناب (30نماایران): محسن محسنی‌نسب تهیه‌کننده سینما یکی از دلایل شکست «شاخ کرگدن» را انتخاب پژمان بازغی برای ایفای نقش اصلی دانست و تأکید کرد برای فیلم تازه‌اش «فروپاشی» این اشتباه بزرگ را تکرار نمی‌کند! البته ناگفته نماند که این فیلمساز پیشتر، برای فیلم دیگرش «کریستال» هم بازیگر نقش اولش را در شکست فیلم شریک دانسته بود!

به گزارش سایت سینماناب (۳۰نماایران) به نقل از مهر،محسن محسنی‌نسب تهیه‌کننده فیلم سینمایی «فروپاشی» به کارگردانی و نویسندگی محمد عبدی‌زاده که به تازگی مجوز ساخت گرفته است، درباره زمان ساخت این اثر گفت: حدود ۲ ماهی می‌شود که پیش تولید این فیلم را آغاز کرده‌ایم چراکه به دلیل وضعیت لوکیشن و نوع قصه، باید «فروپاشی» را در فصل زمستان کلید بزنیم. ضمن اینکه بخشی از سکانس‌های این فیلم در فضای برفی می‌گذرد به همین دلیل در این هفته به انتخاب بازیگران می‌پردازیم تا به سرعت آن را کلید بزنیم.

این تهیه‌کننده با اشاره به اینکه دقت می‌کنند تا «فروپاشی» به سرنوشت «شاخ کرگدن» دچار نشود، توضیح داد: در «شاخ کرگدن» چند اشتباه بزرگ داشتم که اشتباه اولم انتخاب پژمان بازغی به عنوان نقش اول بود. او متاسفانه هر نقشی را بازی می‌کند به قول یکی از کارگردانان حتی موقع مسواک زدن در برابر آینه ممکن است تصویر پژمان بازغی را ببینید! چراکه در همه فیلم‌ها به ایفای نقش می‌پردازد. حتی در تلویزیون هم در برنامه‌های مختلفی حضور دارد و این موضوع روی سینماداران تاثیر بسیار زیادی می‌گذارد.

کارگردان «شاخ کرگدن» داد: در آن زمان به خاطر حضور پژمان بازغی در فیلم‌ها و برنامه‌های مختلف سینماداران با ما قرارداد نمی‌بستند. اشتباه دیگرم این بود که پخش فیلم را به شرکت آفتاب عالم تاب با مدیریت امیر سماواتی سپردم. آقای سماواتی برای اکران «شاخ کرگدن» حتی نتوانست با یک سینما هم قرارداد ببندد، به‌طوری که فیلم به‌صورت تک سئانس اکران می‌شد و کسی نتوانست آن را ببیند. بنابراین سعی می‌کنم در «فروپاشی» دچار این اشتباهات نشوم و اگر قرار است یک فیلم فرهنگی بسازم از عناصر خاص آن استفاده می‌کنم و اگر هم قرار است یک فیلم تجاری بسازم با توجه به اینکه سرمایه‌گذار فیلم یک فرد غیرسینمایی است و باید به سرمایه او وفادار باشیم، سعی می‌کنم یک فیلم خوب بسازیم.

کلمات کلیدی :

اگر این مطلب را مفید ارزیابی کردید لطفاً به اشتراک بگذارید :