در زمانه عدم کنترل شیوع در ایران / بازگشایی بیش از ۵۰۰ سینما در چین با غلبه بر کرونا

سینماناب: دولت چین با غلبه حداکثری بر تهدیدهای مرگبار ناشی از شیوع ویروس کرونا، دستور به بازگشایی بیش از ۵۰۰ سینما در این کشور را صادر کرده است، این در حالی است که در کشور ما همچنان به دلیل عدم توجه مدیران در پیش برد یک تصمیم درست و عدم رعایت مردم، سیوع کرونا رو به افزایش است و تعطیلی سینماها منجر به خسارت بسیاری به بدنه سینما شده است.

به گزارش سایت سینماناب،در حالی که به نظر می رسد شیوع ویروس کرونا در چین در حال کاهش است، بیش از ۵۰۰ سالن سینما و ۴۸۶ سالن تئاتر در این کشور بازگشایی شده اند. هرچند با توجه به اینکه همچنان بیشتر مردم از هراس کرونا ترجیح به ماندن در خانه دارند، انتظار می رود استقبال زیادی از نمایش عمومی فیلمها در این کشور صورت نگیرد.

روز دوشنبه، نشریه مالی Caixin اعلام کرد که تعداد سینماهای بازگشایی شده به ۵۰۷ سالن رسیده که شامل کمتر از پنج درصد کل سینماها پیش از شیوع ویروس است.

داده های مربوط به بلیت فروشی شرکت خصوصی ماویان نشان داده که سالن هایی در پنج استان افتتاح شده است؛سین کیانگ دور. شانگدونگ(استان ساحلی که بین پکن و شانگهای قرار دارد)، استان جنوبی و محاصره شده سیچوان و دو منطقه ساحلی پرجمعیت فوجیان و گوانگدونگ که با هنگ کنگ هم مرز هستند.

هر چند همین اطلاعات نشان می دهد که درآمد بلیت فروشی در کل کشور در روز جمعه کمتر از ۲۰۰۰ دلار بوده است و در فوجیان و گوانگدونگ هیچ بلیتی فروخته نشده است.

یادآور می شود امروز دوشنبه چین هیچ مورد محلی جدیدی از ایتلا به ویروس کرونا را گزارش نکرده، اما ۳۹ مورد عفونت ناشی از سرایت ویروس از خارج از کشور را تأیید کرد.

کلمات کلیدی :

اگر این مطلب را مفید ارزیابی کردید لطفاً به اشتراک بگذارید :