چاپ
در خانه سینمای ایران فیلم خارجی ببینید!

سینماناب (30نماایران): مدتی است که برنامه اکران فیلم های خارجی توسط برخی منتقدان و سینماها برگزار می شود و هرکدام از این برنامه ها مخاطب های جدی خودشان را پیدا کرده اند اما در این میان خانه سینما هم با برنامه «کانون فیلم» از زمان شروع به کارش تلاش کرده است تا فیلم های مهمی از سینمای ایران را در محل خانه سینما نمایش دهد.

به گزارش سایت سینماناب (۳۰نماایران)، در شرایطی که انتقادات بدنه سینما به مدیریت منفعل خانه سینما در برخی از امور رفاهی مانند بیمه به اوج خود رسیده است و خانه سینما در تامین حتی یک بلیت سینما برای اعضایش هم  ناتوان است، برگزاری برنامه کانون فیلم و رقابت با بخش خصوصی این حوزه هم مورد سوال و انتقاد جدی است.

براساس این گزارش، خانه سینما به عنوان جامعه اصناف سینمایی ایران قرار است در ادامه برنامه کانون فیلمش، قصد دارد تا فیلم های خارجی را به نمایش بگذارد و روز سه شنبه فیلم «کازابلانکا» در سالن سیف الله داد روی پرده خواهد رفت! این در حالی است که خانه سینما با همکاری سازمان سینمایی می تواند به سمت آثار مسئله دار، مرمت شده و کالت برود و مسیر اکران خارجی را برای بخش خصوصی حفظ کند و با اکران فیلم های ایرانی و فروش بلیت آن، کلیه درآمد حاصل از آن را برای عواملی از فیلم در نظر بگیرند که سالهاست در خانه منتظر تماس برای کار هستند!

کلمات کلیدی :

اگر این مطلب را مفید ارزیابی کردید لطفاً به اشتراک بگذارید :