بهرام عظیمی روی آنتن شبکه دو: تصور باطلی که از چین دارید را کنار بگذارید!/حتی بدترین فیلمی که در چین اکران می‌شود ۵میلیون بیننده دارد!/چرا سینماگران ایران دل‌بسته چند جشنواره خُرد هستند و بازار بزرگ کشورهایی مثل چین را جدی نمی‌گیرند

سینماناب: در روزهایی که تفاهم‌نامه ۲۵ ساله ایران و چین، کلی نقد و نظر برانگیخته، بهرام عظیمی انیماتور ایرانی از حضور در فستیوال پکن و تجربیات خود از این کشور گفته است.

به گزارش سینماناب، بهرام عظیمی در برنامه تلویزیونی “محاکات” در شبکه دوم سیما گفت: تصور باطلی که از چین دارید را کنار بگذارید چون حتی بدترین فیلمی که در چین اکران می‌شود ۵میلیون بیننده دارد که برای بهترین فیلمهای ما یک عدد رویایی است.

عظیمی ادامه داد: اینکه چرا سينماگران ایرانی بازار بزرگ کشوری مثل چین را برای فیلمهای خودمان نادیده می‌گیرند و دل‌بسته چند جشنواره خرد هستند واقعا جای سوال دارد؟

کارگردان “تهران ۱۵۰۰” افزود: در اینجا یک مدیر ساده را به سختی میشود دید ولی در یک فستیوال چینی مدیر دانشگاه پکن شخصا از من دعوت کرد در دانشگاهش ورک‌شاپ بگذارم و جالب اینجاست که ایشان فقط کارهای مرا دیده بود و هیچ آشنایی قبلی با من نداشت.

خالق کاراکترهایی نظیر “سیا ساکتی” در محاکات تاکید کرد: من در دانشگاه پکن و در جایی ورک‌شاپ گذاشتم که قبل از من جیمز کامرون و جورج لوکاس و بسیاری دیگر از سینماگران شهیر ورک‌شاپ گذاشته بودند. البته من خودم را در حد اینها نمیدانم ولی اینکه در دانشگاه یا جشنواره‌های‌شان شرایطی ایجاد میکند تا بزرگان سینما و جوانترها کنار هم دیده شوند واقعا یک دستاورد مفید است. چرا چنین اتفاقاتی را از چین نمی‌بینیم و فقط یاد کالاهای بنجل چینی می‌افتیم؟

عظیمی تاکید کرد: بد نیست حالا که نگاه رسمی به سمت چین رفته مثل آنها با حضور سینماگران مطرح جهانی، جشنواره برگزار کنیم و در ورک‌شاپ‌های‌مان از فیلمسازان مطرح خارجی استفاده کنیم و از همه مهمتر برای فیلمهای‌مان در خاور دور بازار مناسب پیدا کنیم.

گفتنی است برنامه تلویزیونی “محاکات” به تهیه‌کنندگی جواد فرحانی و کارگردانی مریم نوابی‌نژاد حوالی ۲۳ از شبکه دوم سیما روی آنتن می‌رود.

کلمات کلیدی :

اگر این مطلب را مفید ارزیابی کردید لطفاً به اشتراک بگذارید :