چاپ
بعد از مشخص شدن ورود لاشه پول های بانک سرمایه؛ بازخوانی صحبت های فتحی:من و همکارانم در شهرزاد تابع مراجع قضایی هستیم/آیا وقت تبعیت از خواست عمومی نشده است؟!

30نماایران: در حالی که دادگاه دوم متهمین پرونده بانک سرمایه تشکیل شد و در آن به صراحت از اتهام سیدمحمد امامی و سیدهادی رضوی به عنوان تهیه کننده «شهرزاد» نام برده شد اما بازخوانی برخی صحبت های حسن فتحی همزمان با تصویربرداری فصل دوم این مجموعه با بازداشت سیدمحمدامامی هم خالی از لطف نیست.

به گزارش سایت ۳۰نماایران،در جلسه دوم متهمین بانک سرمایه، نماینده دادستان با اشاره به دفاعیات متهم در خصوص دور زدن تحریم‌ها گفت: شما می‌فرمایید تحریم‌ها را دور می‌زدید تا اینکه به کار‌های اشتباه خود زینت دهید. این در حالی است که پول بانک در قالب فروش قیر از کشور خارج شده و لاشه‌های آن پول‌ها اکنون تبدیل به برخی از فیلم‌های خانگی شده است. برای مثال آقای مدلل ۴۵ درصدی که تهاتر می‌کند گران‌نمایی دارد که بعد آن آقای بخشایش عضو هیئت مدیره می‌شود.

نماینده دادستان اذعان کرد: دوشنبه‌ها جلسه هیئت مدیره برگزار می‌شد که در اصل این جلسه بده و بستان بوده است یکی از اعضا می‌گفته تو هدایتیِ مرا امضا کن و من امامیِ تو را امضا می‌کنم. حتی یک موردی بوده که با پیک موتوری امضا گرفته شده است. از طرفی زمان برای متهمان این پرونده بسیار مهم بوده است. من پیامکی از یک متهم و بدهکار بانکی دارم که می‌گوید ساعت تغییر فلان عضو برای من مهم است و این امروز باید انجام شود.

حسن فتحی که در چهارمین جشنواره یاس در سال ۹۵ مورد تقدیر قرار گرفت و این اتفاق همزمان شد با ساخت فصل دوم «شهرزاد» و دستگیری محمد امامی به اتهام اختلاس در صندوق ذخیره فرهنگیان اما حسن فتحی بعد از دریافت این جایزه گفت: قصاص قبل جنایت نکنید. من و همکارانم در شهرزاد تابع مراجع قضایی هستیم، در این قضیه دو راه داریم یکی اینکه عافیت طلبانه کار تعطیل کنیم و یا اینکه به اعتبار مردم و اتکای به اعتماد مردم به کارمون ادامه بدهیم.

این کارگردان در بخش دیگری از صحبت هایش ادامه داد: مطمئن باشید چالش هایی که برای شهرزاد به وجود آمده برای کسانی که سکوت کردند، پیش خواهد آمد.

این صحبت های حسن فتحی در حالی اکنون مورد تحلیل قرار می گیرد که اکنون با اعلام حکم قضایی و رسیدگی به پرونده محمد امامی بهتر است عوامل این سریال و دیگر آثار سینمایی که با بودجه سیدمحمدامامی فیلمشان را ساختند موضعشان و میزان دستمزدی را که دریافت کردند اعلام کنند و رقم های نجومی خارج از عرف خود را علنی کنند تا مراجع صنفی و سازمانی سینما هم به آن رسیدگی کنند و منبعد در جهت پاکسازی سینما قدم جدی بردارند.

کلمات کلیدی :

اگر این مطلب را مفید ارزیابی کردید لطفاً به اشتراک بگذارید :