شرق مدعی شد؛ انتصاب ۱۴ نفر از نزدیکان «فرخنده کیش» عامل برکناری او شد

30نماایران،جلسه تودیع رئیس سابق انجمن سینمای جوانان ایران در حالی روز گذشته، چهارشنبه هشتم دی برپا شد که با وجود حضور حجت‌الله ایوبی، رئیس سازمان سینمایی، ‌فرید فرخنده‌کیش به این مراسم نیامد!

به گزارش سایت ۳۰نماایران،در این مراسم، معارفه مدیر جدید صورت گرفت و «سیدمحمدصادق‌ موسوی» به‌عنوان مدیرعامل جدید انجمن سینمای جوانان ایران معرفی شد. «موسوی» با وجود جوان‌بودنش، تاکنون پست‌های سازمانی مختلفی در حیطه تئاتر و سینما در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را برعهده گرفته است.

براساس این گزارش، حجت الله ایوبی روز گذشنه در جلسه معارفه رئیس دفترش به سمت رئیس انجمن سینمای جوانان گفت: متاسفانه در چند ماه گذشته مسایلی بوجود آمد که شایسته انجمن نبود و بعد از مشورت فراوان با هیات امنا، هیات مدیره و صاحبنظران به این نتیجه رسیدیم که بعد از برگزاری جشنواره فیلم کوتاه تهران تغییراتی در انجمن ایجاد کنیم.اما اشاره مستقیمی به دلیل این تغییر و تحول نکرد.
در این مراسم، «فرید فرخنده‌کیش» حضور پیدا نکرد و لوح تقدیر حجت‌الله ایوبی، خطاب به صندلی خالی او در جلسه قرائت شد. چند روز گذشته فرید فرخنده‌کیش در گفت‌وگویی با ایسنا اظهار کرده بود که سه ساعت قبل از انتصاب «تلفنی» برکنار شده است.

درحالی‌که پروژه برکناری او قبل از برپایی «جشنواره جهانی فیلم کوتاه تهران» کلید خورده بود و با وساطت یکی از سینماگران قرار شد بعد از این جشنواره مهم، خود استعفای خود را اعلام کند. درحالی‌که بعد از برپایی جشنواره، فرخنده‌کیش حاضر به استعفا نشد! و ایوبی چاره‌ای نداشت که او را برکنار کند. یکی از دلایل برکناری فرخنده‌کیش، اعتراضات بسیاری از فیلم‌سازان فیلم کوتاه به نحوه عملکرد او در مدت مدیریتش بود. گفته می‌شود این مدیر قریب به ١٤ نفر از نزدیکان خود را در سمت‌های مختلف در این انجمن منصوب کرده بود! که با واکنش‌های منفی مواجه شد.

گفتنی است سایت ۳۰نماایران آماده انعکاس اظهار نظر فرید فرخنده کیش در خصوص ادعای روزنامه شرق است.

کلمات کلیدی :

اگر این مطلب را مفید ارزیابی کردید لطفاً به اشتراک بگذارید :