چاپ
اسامی داوران جشنواره اعلام شد/ از بازیگر پایتخت تا مدیر تلویزیونی و کارمند وزارت ارشاد!

30نماایران: اسامی داوران در حالی منتشر می شود که به جز سه سینماگر حاضر که علاوه بر کارنامه خوبی که دارند مناسب داوری در جشنواره فیلم فجر هستند اما دیگر اعضای این هیات داوران جزو کسانی هستند که کمتر می شد انتظار داشت تا به عنوان داور جشنواره فیلم فجر معرفی شوند.

به گزارش سایت ۳۰نماایران، حضور محمد احسانی به عنوان یکی از اعضای هیات داوران که بیشتر وی را به عنوان مدیر تلویزیونی می شناسیم  الیته در زمان حجت اله ایوبی هم مدتی به عنوان معاون اداره کل نظارت و ارزشیابی حضور داشت و این روزها مدیریت شبکه نسیم را برعهده دارد، محمد علی باشه آهنگر که بعد از شکست سنگین فیلم «سرو زیر آب» حضورش در این هیات موجب شاید دلگرمی وی شود و از آن سور حضور ریما رامین فر که بیشتر وی را به عنوان یکی از بازیگران «پایتخت» به یاد می آوریم تا کارمند وزارت ارشاد که توانست در دولت تدبیر و امید به عنوان مدیر کل دفتر نشر این وزارت خانه معرفی شود تا فیلمسازی از جنس محمد بزرگ نیا که از آخرین فیلمش «راه آبی ابریشم» ده سال می گذرد اما در آن طرف حضور پوران درخشنده به عنوان نماینده سینمای مستقل اجتماعی و محمود کلاری به عنوان یکی از برجسته ترین مدیران فیلمبرداری کشور حضورشان موجب دلگرمی حداقلی است.

نکته قابل توجه عدم حضور تهیه کننده حرفه ای در میان هیات داوران است که می تواند سیمرغ بهترین فیلم را  بعد از رشته های بازیگری و فیلمنامه دچار مشکل کند، این موضوع جدای از پوران درخشنده است که تنها فیلم های خودش را تهیه می کند.

 محمد احسانی، محمدعلی باشه آهنگر، محمد بزرگ‌نیا، مهرزاد دانش، پوران درخشنده، ریما رامین‌فر و محمود کلاری داوری آثار بخش سودای سیمرغ این دوره از جشنواره را عهده‌دار هستند.

این داوران ۲۲ فیلم بخش سودای سیمرغ و ۳ انیمیشن راه یافته به جشنواره فیلم فجر را داوری می‌کنند.

سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر به دبیری ابراهیم داروغه‌زاده همزمان با چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی ۱۰ تا ۲۲ بهمن ماه برگزار خواهد شد.

کلمات کلیدی :

اگر این مطلب را مفید ارزیابی کردید لطفاً به اشتراک بگذارید :