چاپ
ادامه حمایت بنیاد سینمایی فارابی از فیلمسازان زن طی ماه اخیر/ دومین فیلم منیرقیدی هم با حمایت دولتی ساخته می شود

سینماناب: در شرایطی که تولید فیلم در بخش خصوصی و علامت سوال های اکران در این اوضاع روز به روز معادله پیچیده ای می شود اما روند حمایت فارابی طی این مدت از برخی فیلمسازان ادامه دارد.

به گزارش سایت سینماناب، در تمام دنیا میزان استقبال فیلم یک کارگردان است که می تواند برای تولید فیلم بعدی موثر باشد اما در سازوکار دولتی سینمای ایران بدین شکل نیست ، چراکه حداقل بنیاد سینمایی فارابی نشان داده است که به این موضوع چندان توجهی ندارد.

بعد از حمایت فارابی از فیلم دوم مریم بحرالعلومی «شهربانو» که فیلم اولش نتوانست در اکران موفق باشد و وی درباره حمایت فارابی از فیلم دومش گفت: مشارکت بنیاد سینمایی فارابی را به نحوی گره‌گشایی در پروسه تامین مالی «شهربانو» می‌دانم که به عنوان کارگردان، سرمایه‌گذار و مجری طرح فیلم، بابتش از مسئولان بنیاد سینمایی فارابی بسیار ممنونم، اما حالا روابط عمومی این بنیاد خبر از حمایت فیلم دوم منیر قیدی داده است که موضوع مقاومت زنان در حماسه خرمشهر را می خواهد به تصویر بکشد.

سیاست بنیاد سینمایی فارابی در حمایت از فیلمسازان، اتفاق خوبی است، مگر اینکه برای همه فیلمسازان به شکل مساوی و با نظارت جدی ادامه داشته باشد.

کلمات کلیدی :

اگر این مطلب را مفید ارزیابی کردید لطفاً به اشتراک بگذارید :